Aasta viimane valge postitus

Millise imelise jõuluajaga meid sel aastal küll on õnnistatud! Sellist lumerohkust 24. detsembril mina ei mäleta. Kui ma varasematel lumevaestel aastatel olen aasta viimasele postitusele lisanud pildi mõne valge õitsejaga oma aiast, siis sel aastal piisaks tegelikult jõululaupäeval Rahumäe kalmistul tehtud fotodest.

Rahumäel jõuluõhtul 2021

Rahumäel jõuluõhtul 2021

Rahumäel (2) 24.12.2021

Rahumäel 24.12.2021

Rahumäel (3) 24.12.2021

Rahumäel 24.12.2021

Läksin surnuaiale päeval kella kolme paiku, kui päike hakkas loojuma. Imestasin just, et inimesi oli nii vähe ja traditsioonilist kalmuküünaldest säravat pilti ei näinudki. Alles siis, kui juba tagasiteel olin, hakkas autosid ja inimesi kogunema ja ikka massides! Selgus, et liiga vara olin läinud, aga ehk oligi hea, sest nii vaikset, valget ja lumist kalmistut polnudki näinud. Jalgrada läbi paksu ja koheva lume tuli endal sisse tallata. Müstiline ja imekaunis kogemus!

Fotod valge õitsejaga ei tule täna aiast vaid kodutee äärest ja see lill on anemoon. Ametlik nimi on tal metsülane, aga päris metsas ei kasva ta kunagi, pigem ikka lageda peal.

Läinud aasta on pakkunud nii head kui halba, mida ei tahakski meenutada, aga ilma ei saa. Ajalooks muutus üks armas teerada, mis viis üle liigirikka niidu ja mööda armsast metsatukast. Kevadised nurmenukuväljad ja suvised kurekellapuhmad, nõmme-liivatee ja metsmaasikad, üksikud käpalised ja värviliste marjadega puud, kelle nimesidki ma kõiki ei tea, jäid ajale jalgu. Ei olnud üldse kerge terve suve jooksul maale minnes neis kohtades hirmsuuri ja raskeid masinaid hävitustööd tegemas näha, aga ju siis nii on vajalik ja hea. Kellelegi kindlasti. Minule jäävad pildid ja lootus, et ehk jäi mõni anemoonilaik ikka alles, aga kui palju erinevaid liike sealt igaveseks kadus, ei tea keegi. Natuke lohutab, et minu lapsepõlvelill anemoon kasvab ka minu krundi piiril, aga mitte nii massiliselt kui seal kadunud maastikul.

Metsülane (Anemone sylvestris)

Metsülane ehk anemoon (Anemone sylvestris)

Metsülane ehk anemoon (Anemone sylvestris)

Metsülane ehk anemoon (Anemone sylvestris) 29.05.2021

Metsülane ehk anemoon (Anemone sylvestris) 6.06.2021

Metsülane ehk anemoon (Anemone sylvestris) 6.06.2021

Anemooniväli 6.06.2021

Anemooniväli 6.06.2021

Ei taha vana aastat sugugi kurbades toonides minema saata – head on alati rohkem! Möödunud aiahooaeg oli ju päris kena ja mul on veel küllalt pilte ja teemasid, mida kevadet oodates siin blogis võiks jagada. Parimad uudised jätan alati kõige lõppu – tänane päev oli jõululaupäevast juba kaks minutit pikem ja kevade alguseni on kõigest 83 päeva (tänast ei arvesta)!

Rõõmsat ja rahulikku aastalõppu!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: